П`ятниця, 29.03.2024, 17:47
Вітаю Вас Гість | RSS



Комунальний позашкільний навчальний заклад 
«Центр дитячої та юнацької творчості і туризму»
Василівської районної ради Запорізької області

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Розробка двох розгорнутих занять та відкритий масовий захід

_______________________________________________________

Розгорнуте заняття вокального гуртка

Анотація

 Мета:  Шляхом розспівок, на різні види техніки, підготувати дитячі голоси до якісного співу. Ознайомити учнів з новою піснею «Василівко – мій рідний край». Поглибити знання учнів щодо музичних термінів, поняття -  інтервали, які зустрічаються у пісні.

 Актуальність. Музиці належить особливе місце в естетично – художньому вихованні дітей, а також у всій системі формування творчої особистості. Палітра музики багата, мова її гнучка та різноманітна. Все, що не підвладне слову, знаходить відображення в музиці. Одним із найсуттєвіших показників моральності людини є патріотизм -  любов до Батьківщини, відданість їй і своєму народу. Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності — віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином. Як синтетична якість, патріотизм охоплює емоційно-моральне, дієве ставлення до себе та інших людей, до рідної землі, своєї нації, матеріальних і духовних надбань суспільства. Вивчаючи пісню «Василівко» ми проявляємо інтерес до історії свого рідного міста, давайте згадаємо, що: точна дата заснування м.Василівка невідома, історія зберегла тільки назви стародавніх населених пунктів, які були на території сучасного міста – це «Карачекрак» та «Аслан-мечеть». В 40- х роках 18 століття на цих землях з’явилися зимівники запорізьких козаків. У 1784 році (після зруйнування Запорізької січі та ліквідації Кримського ханства) ці землі були пожалувані Катериною II видатному державному діячу Василю Степановичу Попову – особистому секретареві князя Г.О. Потьомкіна – Таврійського.

В.С.Попов та його нащадки чотирьох поколінь були власниками поселення, а потім містечка Василівка, і зробили значний внесок у його будівництво та розвиток.

Враховуючи технічний прогрес у музиці, на занятті використовуються аудіо-матеріали, комп’ютерні програми. Велику увагу приділяється використанню роздаткового матеріалу, наочностям, ігровій формі роботи, ознайомленню з музичними інструментами та їхньому звучанню,  в цікавій, доступній формі  розповідається про існуючі  напрямки розвитку музики.

Інноваційність.  Під час заняття гуртка використовуються інтерактивні  методи навчання (гра "Музичні цікавинки, мозковий штурм "Світ музичного мистецтва"), які допомагають краще засвоїти матеріали.

Тема:         «Відпрацювання інтервалів у пісні».

Мета:         Шляхом розспівок на різні види техніки підготувати дитячі голоси до якісного співу.

Ознайомити учнів з новою піснею «Василівко – мій рідний край».

Поглибити знання учнів щодо музичних інтервалів, які зустрічаються у  пісні.

Обладнання: фортепіано, демонстраційна дошка, музичний центр.

Наочність: додатковий матеріал по темі «Інтервал».

Хід заняття.

1. Організаційна частина.

а) музичне привітання.

б) повідомлення теми і мети заняття:

Сьогодні в нас буде цікаве, дуже пізнавальне заняття, на якому я вас познайомлю з новою піснею «Василівко – мій рідний край». Ми дізнаємося про поняття - інтервали, гарно розспіваємося на різні види техніки.

2. Організація пізнавальної діяльності гуртківців:

а) Розспівка.

На початок ми з вами розспіваємося.

Розспівки на легато:

Розспівка на легато і стакато

Розспівки на стакато:

б) Ознайомлення з новою піснею.

Наступним кроком у нашому занятті буде знайомство з новою піснею «Василівко -  мій рідний край». Як ви вже знаєте кожна мелодія складається з інтервалів, тобто у кожній мелодії є свій рух. Сьогодні я вас познайомлю з темою музичні інтервали.

Загально прийняте значення слова інтервал безумовно відоме всім. Як указує латинський «прародитель» слова  - intervallum - це проміжок, відстань. Ми зустрічаємося з ним в повсякденному житті. В музиці інтервал - це теж відстань. Нижній звук інтервалу називається  основою, а верхній звук інтервалу називається вершиною. Кожний інтервал має якісну і кількісну характеристику. Для позначення кількісної ступеневої величини інтервалу є вісім основних назв. Ці назви вказують на кількість вміщених в інтервалі ступенів, включаючи дані ступені: Прима -    1 Секунда - 2 Терція -    3  Кварта – 4 Квінта – 5 Секста – 6 Септіма -7 Октава – 8.

Прості інтервали кількість ступенів        , кількість тонів.

1       чиста Прима   0

2       мала Секунда 0,5

велика Секунда      1

3       мала Терція            1,5

велика Терція         2

4       чиста Кварта 2,5

5       чиста Квінта  3,5

6       мала Секста   4

велика Секста         4,5

7       мала Септіма 5

велика Септіма       5,5

8       чиста Октава 6

Сольфеджування:

Відпрацювання прими та секунди, терції та сексти.

Розбір мелодії за  інтервалами.

Щоб вам було легше справитися з завданням, яке було поставлено перед ознайомленням з піснею, я підготувала надрукований текст пісні по-куплетно (на демонстраційну дошку прикріпляється друкований великими буквами текст пісні.

«Василівко – мій рідний край»

1  Знову теплий вітер пісню нам приніс,

Мов зелене хутро розстелився ліс,

Старовинний замок, річка недалечко

Затишне, маленьке ти моє містечко.

Приспів:

Василівко, мій любий край.

Живи, цвіти і з року в рік зростай.

Нехай птахи співають Україні,

Оселі кожній і родині.

2  Навкруги містечка золоті поля,

Восени лоскочуть пухом тополя,

Найчудова в світі, назавжди єдина

Серцю наймиліша моя Батьківщина

Приспів: (повторюється двічі)

3. Підсумок заняття.

а) закріплення вивченого.

Підсумовуючи сьогоднішнє заняття, давайте згадаємо, які інтервали існують і з якими інтервалами ми ознойомилися по мелодії пісні «Василівко».

А яка це пісня: хороводна чи обрядова, а може естрадна? Так, вірно, це естрадна пісня.

А за складом вона одноголосна чи багатоголосна? Так, це багатоголосна пісня. Її ми будемо співати і на один, і на два, і, місцями, на три голоси.

А виконується вона сольно чи ансамблем? Насправді, її можна виконувати сольно, але задумка автора – виконання ансамблеве, так що ми її будемо виконувати ансамблем.

А скажіть, будь-ласка, структура поетичного тексту є куплетна? Так, вірно, куплетна.

Бачу ви багато запам’ятали з сьогоднішнього заняття. Бачите, яка маленька пісенька, а скільки цікавого по теорії музики ми дізналися!

А ще надіюсь, що вам це заняття сподобалось!

_______________________________________________________

Розгорнуте заняття вокального гуртка

Анотація

Актуальність. Розвивати громадсько - патріотичні почуття дітей, їх інтерес до найближчого оточення, виховувати любов до України, до її минулого та сьогодення. Вивчаючи пісню «Відлуння війни» ми згадуємо, що Велика Вітчизняна Війна - це найстрашніша війна. Скільки жертв! Скільки спалених міст, селищ і сіл! Взяти, наприклад, історію білоруського села Хатинь, яке було спалено дотла разом з жителями села. На цій війні дітям з міст довелося встати за верстати на заводах, на місця своїх братів і батьків, що пішли на війну. Не доїдаючи і не досипаючи, діти стояли біля верстатів і випускали снаряди для танків, гармат. Дуже важко довелося дітям воєнної доби.

         Тривожно і в наш час, в зв'язку з подіями на сході України. Сьогодні на наше заняття ми запросили нашого земляка, мого колишнього колегу, керівника судно-модельного  гуртка Рибальченко Валентина Валентиновича, учасника  АТО, який перебуває в короткочасній відпустці. Валентин Валентинович розповість вам про небачені приклади відваги і героїзму, які демонструють українські воїни, захищаючи цілісність і незалежність України на її східних рубежах. Дякуємо Валентину Валентиновичу, що він завітав до нашого гуртка і бажаємо йому повернутись живим та неушкодженим з бойових дій в зоні АТО, а ми повертаємося до нашого уроку.

Тема:         Альтерація, знаки альтерації в пісні «Відлуння війни». Розучування.

Мета:        Розвивати практичну компетентність оволодіння вокально-хоровими навичками для злагодженого виконання твору. Ознайомити учнів з новою піснею «Відлуння війни». Поглибити знання учнів щодо музичних термінів, поняття – знаки альтерації, які зустрічаються у пісні.

Обладнання: фортепіано, дошка.

Наочність: додатковий матеріал по темі «Альтерація».

Хід заняття.

1.Розспівування

На початок ми з вами розспіваємося. Вокальні вправи які сприяють рухливості нижньої щелепи «Дай, яй, яй», вироблення достатнього дихання та округлення звуку «Льо-лі, льо-лі, лель», вироблення вміння швидко змінювати дихання «Я, я-а-а, я-а-а». Наступна вправа - спів хроматичної гами, підвищення звуку завдяки знаку альтерації – дієзу.

Зверніть, діти, увагу на вправу, яка написана на дошці.

—  Що ви тут побачили?

(При ключі немає ніяких знаків).

—  А як називаються ті знаки, які стоять біля нот усередині нотного тексту?

(Зустрічні знаки).

—  Які ви бачите зустрічні знаки у тексті?

(Дієзи).

—  Що таке дієз, бемоль?

(Вони понижують або підвищують звуки на півтону).

— Така зміна висоти звуків в музиці називається альтерація. Давайте просольфеджуємо цю вправу. (Діти сольфеджують).

Ось погляньте на нотний текст пісні „Відлуння війни ”, яку ми будемо сьогодні розучувати.

— Який знак знаходяться біля ключа?

(бемоль).

- І які ще знаки альтерації ви бачите на нотному тексті?

2. Ознайомлення з новою піснею. Наступним кроком у нашому занятті буде знайомство з новою піснею «Відлуння війни». Показ – виконання пісні. Визначення дітьми ладу, характеру та жанру. Розучування пісні по фразам, відпрацювання підвищення та пониження по півтонах мелодії.

«Відлуння війни»

Відлуння війни

1Рожевим квітом встелена земля,

Лелеки повернулись в Україну,

Вона, мов ніжна мати немовля

зігріє, захистить в лиху годину.

Але в дубах столітніх ще лунає крик

за вільне небо й землю, павшого солдата,

якого так чекала на весні додому сива мати.

Приспів:

А-а-а-а-а-а-а-а...

2З тих пір не мало утекло води,

На мирній ниві жито колоситься,

Війна скінчилась, розквіли сади,

Та тільки декому вночі насниться

Останній погляд той і той останній крик

за вільне небо й землю павшого солдата,

якого так і не діждала на весні додому рідна мати.

Приспів:

А-а-а-а-а-а-а-а...

3. Підсумок заняття.

•        Як звучала тема нашого заняття?

•     Які патріотичні почуття викликала у вас розповідь бійця АТО, та пісня «Відлуння війни»?

•        Про які знаки альтерації ви дізналися?

Слово керівника гуртка: я дякую вам за співпрацю на сьогоднішньому занятті. Сподіваюсь, що отримані знання і навички допоможуть вам досягнути високого співацького рівня, а також збагатить ваше громадсько – патріотичне почуття та бажання  духовного удосконалення.

_______________________________________________________

Відкритий виховний захід

Хода зі свічками

_______________________________________________________

Назад

__________________________________

Головна сторінка

Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031