Відділ освіти Василівської райдержадміністрації
Комунальний позашкільний навчальний заклад
«Центр дитячої та юнацької творчості і туризму»
Василівської районної ради Запорізької області
Заняття авіамодельного гуртка
Тема заняття:
«Модель планера з паперу»
Керівник гуртка
Савченко Сергій Васильович
Тема: «Модель планера з паперу»
Мета: Формувати практичні та теоретичні навички при виготовленні моделі планера.
Методи: словесні, наочні, практичні.
Тип заняття: комбінований.
Вид заняття: індивідуальна робота над моделлю планера.
Форма заняття: групова.
Обладнання: 1 лист міцного паперу, дерев’яна планочка, клей, пластилін, ножиці, олівець, креслення планеру(Рис.2).
Хід заняття
І.Організаційний момент.
Привітання. Перевірка готовності вихованців до заняття (наявність матеріалу, інструментів). Визначення теми та мети заняття.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Керівник: На попередніх заняттях ми вже знайомились з елементами авіаційної техніки, будували найпростіші літаючі моделі за ескізами та кресленнями. Проводили з вами нескладні розрахунки моделей, використовуючи мікрокалькулятор.
ІІІ. Узагальнення та систематизація матеріалу.
Після повторення пройдено матеріалу та перед тим, як розпочати практичну роботу над побудовою планера з паперу уважно вивчаємо креслення, звертаємо увагу на кожну деталь та її роль в моделі планера (Рис.1).
ІV. Практична робота.
Ознайомившись з конструкцією нашого планера на кресленні, за допомогою олівця викреслюємо його деталі на картоні. Далі ножицями акуратно вирізаємо окреслені деталі планера (Рис.3)
Беремо наші деталі та з’єднуємо за допомогою клею на заготовлену планочку згідно нашого креслення (Рис.4). Закріплюємо на носовій частині планера шматочок пластиліну для центрівки(Рис.5).
Наш планер майже готовий, останнім штрихом є придання естетичного вигляду за допомогою кольорового паперу, скотчу, стрічок тощо(Рис.6).
V. Підсумок заняття.
Отже, робимо висновок. На нашому занятті ми формували теоретичні та практичні вміння та навички побудови моделі планеру з паперу. За допомогою креслення ми мали змогу вивчити та проаналізувати теоретичні аспекти побудови моделі планера, самостійно розпочати практичну роботу та застосувати наші теоретичні знання на практиці. Це дало нам змогу краще засвоїти пройдений матеріал. Робота на занятті привчає нас до якісної та ретельної побудови планера, навчає порядку та терпінню, що так необхідно нам аби отримати гарний кінцевий результат нашої праці.
VІ. Оцінювання роботи гуртківців на занятті.
VІІ. Прибирання робочого місця.
Додатки
Рис.1
Рис. 2
Рис. 3
Рис.4
Рис.5
Рис.6